Parafia Poczesna | Ogólnopolska Inicjatywa ,,POLSKA POD KRZYŻEM”
18433
post-template-default,single,single-post,postid-18433,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Ogólnopolska Inicjatywa ,,POLSKA POD KRZYŻEM”

Ogólnopolska Inicjatywa ,,POLSKA POD KRZYŻEM”

Chcemy jako Parafia włączyć się na poziomie lokalnym w Ogólnopolską Inicjatywę ,,POLSKA POD KRZYŻEM”. Na nasze spotkanie zapraszamy  w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobotę 14 września 2019r.
pod Krzyż przed Kościołem pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

Rozpoczniemy wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Następnie naszej modlitwie i rozważaniom będą przewodniczyć duszpasterze oraz wspólnoty parafialne.

Słowo od ogólnopolskich organizatorów ,,Polski pod Krzyżem”

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać.

Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.