Parafia Poczesna | Pielgrzymka do FATIMY
17498
post-template-default,single,single-post,postid-17498,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Pielgrzymka do FATIMY

Pielgrzymka do FATIMY

W drugim tygodniu Ferii Zimowych 2019r. (17-24.02.2019r.) Parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej organizuje pielgrzymkę do Fatimy pt.”Objawienia Fatimskie. Ciekawy i rozbudowany program wyjazdu. Zainteresowanych proszę o kontakt tel. 721 050 522. Zaliczka w wysokości 500zł płatna do 5 września 2018r.

Pielgrzymka: OBJAWIENIA FATIMSKIE

FATIMA- ALJUSTREL- ALCOBACA- OBIDOS- BATALHA-SANTIAGO DE COMPOSTELA

SAMEIRO- BRAGA- PORTO- TOMAR- NAZARE- SANTAREM- LIZBONA

Termin: 17.02 – 24.02.2019 Cena: 3.180 zł

1.dzień: Zbiórka na lotnisku w Warszawie (lotnisko Chopina) o godz.12.55. Odprawa celno-bagażowa. Wylot do Lizbony o godz.14:55. Przylot do Lizbony o godz.18:05. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 2.dzień:Śniadanie. Po śniadaniu przejście drogą krzyżową zwaną drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço prowadzącą w kierunku Aljustrel. Następnie spacer po miasteczku ALJUSTREL skąd pochodzili pastuszkowie Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Powrót do FATIMY-miejsca objawień Matki Bożej. Zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

3.dzień: Śniadanie. Przejazd do ALCOBACA– opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca, Następnie OBIDOS to maleńkie, zwarte miasteczko. Uliczki skąpane w kwiatach, budynki pomalowane w kolorach żółtym, niebieskim i białym, sklepiki, restauracje, kościoły i zamek. BATALHA – opactwo i klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg w Fatimie.

4.dzień :Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CAMPOSTELA w Hiszpanii. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba z grobem Świętego. Spacer po Starym Mieście, które prawie w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolice Bragi na obiadokolację oraz nocleg.

5.dzień: Śniadanie. Przejazd do SAMEIRO – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Niepokalane Poczęcie. Następnie do BRAGI – „religijnej stolicy Portugalii”. W Bradze znajduje się sanktuarium Dobrego Jezusa, które jest imponującą budowlą barokową, zasługującą na to określenie dzięki majestatycznym schodom wiodącym do kościoła położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do PORTO. Jest to drugie pod względem wielkości i roli gospodarczej miasto Portugalii. Porto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Stara dzielnica Ribeira (Wybrzeże) wciąż daje nam wyobrażenie o starym miasteczku, jakim Porto było na początku swojej historii. Przerwa na degustację wina w jednej z piwnic Porto. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w Fatimie.

6.dzień: Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do TOMAR i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Następnie do NAZARE– miejscowości wypoczynkowej nad OCEANEM ATLANTYCKIM- czas na krótki odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg .

7.dzień:Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do SANTAREM, nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii: Torre del Belem, Klasztor Hieronimitów, Katedra, Kościół św. Antoniego, Kościół św. Łucji. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony na obiadokolację oraz nocleg.

8.dzień: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa celno-bagażowa od godz.07:00. Wylot do Warszawy o godz.09:00. Przylot do Warszawy (Lotnisko Chopina) o godz.14:00.

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie: Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach*** (5 noclegów w Fatimie + 1 nocleg okolicy Bragi + 1 nocleg w okolicy Lizbony) – pokoje 2-3 os. z łazienkami / Poruszanie się portugalskim autokarem w trakcie pobytu w Portugalii / Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań / Pilot – przewodnik /

Ubezpieczenie: NNW(15.000 zł), KL(20.000 Euro), bagażu(1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe), opłata na TFG.

Uwaga: Dodatkowo należy posiadać 120 EURO. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy, opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji oraz przejazdu na lotnisko w Warszawie. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.