Parafia Poczesna | Poczesna 100 lat dla Niepodległej

Poczesna 100 lat dla Niepodległej

Już w niedzielę 31 stycznia w naszej parafii odbędzie się promocja najnowszej publikacji Pana Szczepana Szumery.
Książkę wydano z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
„100 lat w tworzeniu bytu Niepodległej (1918-2018) to życie, losy czterech pokoleń, którym przyszło w tym okresie walczyć, cierpieć, pracować, osiągać sukcesy. Poniższym opracowaniem przedstawię historię wydarzeń, organizacji, ale przede wszystkim losy ludzi, którzy w tym historycznym stuleciu żyli, byli związani z naszymi miejscowościami bezpośrednio lub pośrednio. Swoimi czynami, postawami, działalnością, pracą zostawili trwały ślad swojej bytności. W szerszym kontekście wypełnili treścią naszą cegiełkę do budowli, której na imię Polska.”