Parafia Poczesna | WAŻNY KOMUNIKAT

WAŻNY KOMUNIKAT

Informujemy, że w dniu 17.10.2020r. ks. Michał otrzymał informację o wyniku dodatnim testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Ostatnią Mszę w naszym kościele ksiądz Michał odprawił w zeszłą niedzielę 11.10 o godz. 8:00 jako koncelebrans. W czasie Mszy ksiądz źle się poczuł dlatego zachował dystans od wiernych oraz nie udzielał Komunii Św. po tej Mszy ksiądz Michał rozpoczął izolację domową
i pozostawał w kontakcie z lekarzem, który zlecił wykonanie testu. Stan zdrowia księdza Michała jest dobry i zgodnie z prawem przebywa w izolacji domowej.

Ostatni kontakt księdza Michała z ks. Proboszczem miał miejsce tydzień temu w niedzielę podczas Mszy o 8:00. Ks. Proboszcz nie ma żadnych objawów infekcji jednak dla jasności sytuacji dziś wykonał test na własną rękę i oczekuje na wynik.

Wobec zaistniałej sytuacji informujemy, że jutro (w niedzielę 18.10.2020r.) zostaną odprawione przez kapłanów z dekanatu w naszym Kościele Msze Św.
o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

Nie będzie Mszy o 9:15 w Hucie St. A. i o godz. 16:00 w Poczesnej.

W ciągu tygodnia będą odprawiane przez kapłanów z dekanatu tylko Msze o godz.18:00, nie będzie Mszy o godz. 7:00.

Prosimy, aby Modlitwie Różańcowej przewodniczyli wierni.

W naszym kościele według nowych obostrzeń, może gromadzić się do 50 osób.