• Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka.

    Jan Paweł II
  • Ludzie mówią -

    Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński
Najnowsze na stronie:
- Posted on 21 lut 2014

UWAGA BARDZO WAŻNE DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA

983712_541127845934049_2059049560_n

Zmiana godziny Bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się o 9.30 w niedzielę 27 kwietnia.

Proszę powiadomić wszystkich zainteresowanych 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA ALLELUJA 

 

PROCESJA REZUREKCYJNA

KANONIZACJA BŁ. JANA PAWŁA II

JPII

Już w przyszłą Niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – będziemy przeżywać Kanonizację Bł. Jana Pawła II. W związku z tym, aby lepiej przygotować się do tego wielkiego i doniosłego wydarzenia w naszej parafii w czwartek i piątek będziemy mogli wspólnie spotkać się i powspominać, rozważać i modlić się: 

Zapraszamy

W czwartek na godz. 17.300 na różaniec i na 18.00 na Mszę Św. gdzie w czasie kazania będziemy wspominali życie osobę i dorobek Bł. Jana Pawła II

W piątek na godz. 18.00 na Mszę Św. na wspominanie dorobku duszpasterskiego i dokonań pokolenia JPII

W niedzielę Miłosierdzia Bożego na 15.00 na Koronę i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego 

Z życia parafii

Aktualności z parafii

Zobacz wiecej

Filmy video

Zobacz wiecej

Galeria zdjęć

Zobacz więcej

Aktualności

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

O 6.00 zgodnie z wieloletnią tradycją odbyła się Uroczysta Procesja Rezurekcyjna. Na Uroczystość tłumnie przybyli parafianie wraz z Asystą i Paradą, Koła Gospodyń Wiejskich, Strażacy z OSP Poczesna, OSP Bargły i OSP Huta Stara A, Górnicy oraz Chór Parafialny, Schola z...
Czytaj więcej →

Wielka Sobota

O godz. 19.00 rozpoczęła się Liturgia Wielkiej Soboty.  Całe zgromadzenie mimo niezbyt przyjaznej pogody zebrało się przed kościołem, aby uczestniczyć w obrzędach światła, gdzie od zapalonego ogniska odpaliliśmy Paschał. Po wniesieniu światła do świątyni nastąpiła liturgia słowa....
Czytaj więcej →

Liturgia Wielkiego Piątku

Cała wspólnota zebrała się dziś, aby wspólnie uczestniczyć w pogrzebie Jezusa.  Liturgii przewodniczył ks. Andrzej, komentarze i kazanie wygłosił ks. proboszcz. Dziś całą noc Pan Jezus czeka na ciebie… Zobacz zdjęcia z dzisiejszej uroczystości
Czytaj więcej →

Wielki Czwartek

Dziś od 18.00 w trakcie Liturgii Wielkiego Czwartku obchodziliśmy Pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jak w kazaniu wskazał ks. Andrzej Kapłaństwo jest nierozerwalnie związane z Eucharystią. Jak przypomniał – Jan Paweł II w swoich rozważaniach na 50...
Czytaj więcej →

Więcej wydarzeń

Księża w naszej Parafii

Ministranci

Ministranci Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej
Czytaj więcej

Ciekawe Wyjazdy

Zobacz gdzie możesz wysłać dziecko na letni wypoczynek
Czytaj więcej