Parafia Poczesna | Św. Józef jako wzór ojca
19387

Św. Józef jako wzór ojca

Spojrzenie na wzór ojca jakim był św. Józef było tematem ostatniego w tym roku szkolnym, spotkania w ramach Parafialnej Szkoły Wiary, które odbyło się w miniony czwartek. Św. Józef, człowiek sprawiedliwy, jak został określony w Biblii, czyli oddający Bogu chwałę, słuchający Boga. Co znaczyło wtedy człowiek sprawiedliwy? Na czym polegała jego odpowiedzialność? W czym przejawiała się opiekuńczość? Mogliśmy to przeanalizować i przenieść na grunt dzisiejszych czasów. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi oraz Księdzu Wikaremu za prowadzone prelekcje, które pomagały nam w poszukiwaniu Boga. Dziękujemy wszystkim za udzial i wspólne odkrywanie tajników naszej wiary, za uświetnienie zakończenia pierwszego roku działania Parafialnej Szkoły Wiary. Następne spotkanie po wakacjach, 8 września. Zapraszamy. Wspólnie szukajmy Boga.